Událo se

V sobotu, 16. 8. 2014 navštívila náš tábor nad Obřím sudem Vodní a potápěčská záchranná služba Liberec. Její členové přijeli mezi nás, rozbalili přístřešek a pod ním vyložili různé potápěčské vybavení. Přivezli také velký člun i to, bez čeho se potápěči neobejdou. Ano, je to voda. Té se do bazénu vešlo odhadem kolem 9.000 litrů. Její přepravu zajistili hasiči z SDH Frýdlant.

    Po důkladné přípravě, aby vše klaplo, mohlo začít to, na co se děti těšily. Po oddílech přišly před velký stan, kde jim byly vysvětleny základy potápění, co takový potápěč musí umět a znát.

    Nakonec došlo i na velmi očekávaný okamžik. Děti se svlékly do plavek a po dvou mohly vstoupit do bazénu. Zde jim byly nasazeny lahve se vzduchem a maska. Po krátkém zaškolení J se mohly potopit a vyzkoušet si, jaké to je dýchat pod vodou a nemuset se vynořit. Samozřejmě, že s nimi byl v bazénu jeden z profesionálů v takzvaném suchém obleku, který na nováčky dohlížel.

    Druhá skupina si zatím zkoušela orientaci na polygonu, který byl připraven. Jednalo se o to, že děti dostaly neprůhledné brýle a zkoušely se orientovat v prostoru jen podle hmatu po nataženém provázku. Mohly si tak představit, jak obtížné to má potápěč ve vodě se špatnou viditelností. Poté si oddíly svá stanoviště vyměnily, aby se vystřídaly všechny děti v táboře.

    Záchranáři kladně hodnotili, že do vody si přišlo vyzkoušet práci potápěče kolem 90% dětí. Samozřejmě, že tuto možnost využili také dospělí. Do bazénu ladně vklouzli i Jirka s Tomem. Byli zde jako ryby ve vodě a předváděli takové kousky, že by jim mohly závidět i leckteré akvabely.

    Tímto bychom chtěli poděkovat Vodní a potápěčské záchranné službě Liberec za super akci, kterou pro nás připravili.

Díky, díky, díky.

Vyhledávání

Kontakt

Magna 3.běh 2014 LDT Magna Exteriors a Interiors s.r.o.
Na Vyhlídce
Lázně Libverda
463 64
Vedoucí tábora:
Havlík Josef (havljos) 777881848
po dobu tábora (pevná) tel.: 482322149